HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

Příběh 1 - MIKROSPÁNEK

Mladí manželé s novorozencem na palubě se vraceli z návštěvy od rodičů. Muž řídil, žena pospávala na zadním sedadle. Dítě měla uložené v předpisové dětské sedačce. Muž usnul na dlouhé rovince, na tachometru měl kolem 140 km/hod. Čtěte celý příběh ...

Mladí manželé s novorozencem na palubě se vraceli z návštěvy od rodičů. Muž řídil, žena pospávala na zadním sedadle. Dítě měla uložené v předpisové dětské sedačce. Muž usnul na dlouhé rovince, na tachometru měl kolem 140 km/hod.

Osobního automobilu, který přejíždí středovou čáru do protisměru, si všimnul řidič protijedoucího kamionu. Byl to zkušený profesionál v letech. Před nárazem stačil kamion zastavit na krajnici, víc skutečně nemohl udělat. Náraz osobního automobilu do kamionu v této rychlosti uvidí před sebou do konce svého života.

Bohužel osobní automobil narazil do stojícího kamionu v plné rychlosti. Deformace vozu skončila zhruba v úrovni B-sloupků. Oba mladí manželé byli na místě mrtví následkem naprosto devastujících drtivých a deceleračních poranění.

Dětská sedačka, ačkoliv byla značková, nebyla stavěna na náraz v této rychlosti. Odtrhla se od úchytů a následně i s dítětem narazila zevnitř do čelního skla. Dítě i se sedačkou jsem nalezl na palubní desce. Dítě ještě žilo. Intuboval jsem ho, doplňovali jsme tekutiny, ale v tomto věku je smrtící komplikací nitrolební krvácení. Lebeční kosti nejsou ještě na rozdíl od starších dětí a dospělých spojené pevnými švy. Rozestoupí se a následuje vykrvácení do lebeční dutiny.

MUDr. Jiří Smetana