HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

Příběh 2 - ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

Matka vezla děti domů ze školy. Bylo horké letní odpoledne, navíc cestu znala zpaměti, takže řízení příliš pozornosti nevyžadovalo. A tak na sebe únava nenechala dlouho čekat. Čtěte celý příběh ...

Matka vezla děti domů ze školy. Bylo horké letní odpoledne, navíc cestu znala zpaměti, takže řízení příliš pozornosti nevyžadovalo. A tak na sebe únava nenechala dlouho čekat.

Červená světla na železničním přejezdu signalizující přijíždějící vlak by asi za normálních okolností vzbudila pozornost i v této situaci. Ale signalizační zařízení nevypadalo v přímém slunečním světle nijak nápadně.

Matku probralo až houkání blížící se vlakové soupravy. Stačila ještě rychle sešlápnout brzdový pedál, přesto následoval náraz. Zvuk trhajících se plechů, který na zlomek vteřiny vyplnil svět kolem ní, už nikdy nezapomene. Občas ji budí ze snu.

Život jí i jejím dvěma dětem zachránilo asi jen její mládí a rychlé reflexy. Po příjezdu na místo byla přes všechno, co se stalo, scénka až komediální. Před přejezdem stál osobní automobil bez motoru se třemi konsternovanými pasažéry na palubě neschopnými pohybu. Přední část automobilu i s motorem ležela o pár set metrů dál zdeformovaná v kolejišti před lokomotivou vlakové soupravy.

MUDr. Jiří Smetana