HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

Příběh 4 - BEZPEČNOSTNÍ PÁSY

Babička nehlídala svou malou vnučku poprvé. Byl pátek, a tak se rozhodla, že si nakoupí na víkend už dopoledne, než se do obchodu nahrnou lidé po práci. Vnučce slíbila, že když ji pomůže s nákupem, bude si moct před cestou domů koupit zmrzlinu. Čtěte celý příběh ...

Babička nehlídala svou malou vnučku poprvé. Byl pátek, a tak se rozhodla, že si nakoupí na víkend už dopoledne, než se do obchodu nahrnou lidé po práci. Vnučce slíbila, že když ji pomůže s nákupem, bude si moct před cestou domů koupit zmrzlinu.

Když s vnučkou nastoupila do vozu, zapnula si automaticky bezpečností pás. Proč neumístila svou vnučku do dětské sedačky a nechala ji hopsat volně na zadním sedadle, těžko říct. Ale na můj vkus příliš často jsem slyšel od různých lidí jako odpověď, že na ten kousek to nemá cenu.

Po nárazu v křižovatce, kam vletěl opilý řidič, který nedal přednost v jízdě, vystoupila babička z vozu jen s otlaky pásů na hrudníku a odřenými klouby na rukou.

Vnučka náraz nepřežila. Proletěla mezi opěradly předních sedadel na středový tunel a hlavou narazila na páku ruční brzdy. Energii nárazu pak absorbovaly její krční obratle, jejichž úlomky přerušily krční míchu.

MUDr. Jiří Smetana