HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

Silnice není závodní trať

Vojtěch Štajf ambasadorem kampaně Ty to zvládneš – Setkání s realitou.Zkušený soutěžní jezdec týmu Racing21 Vojtěch Štajf se stal ambasadorem edukativní kampaně Ty to zvládneš – Setkání s realitou, která je zaměřena na prevenci proti dopravním nehodám s cílem zvýšení bezpečnosti silničního provozu. 

„S bezpečnostní kampaní Ty to zvládneš jsem se seznámil již před třemi roky při setkání s jejími tvůrci a hodně mě oslovila její profesionalita. Patřím totiž k lidem, kterým není jedno, co se děje na našich silnicích a nemělo by to být jedno nikomu z nás.  Často mám pocit, že si lidé pletou běžnou silnici s rychlostní zkouškou. Zapomínají však, že na silnici nejsou sami a úroveň bezpečnostní výbavy jejich vozů je mnohem nižší, než jakou používáme my v našich soutěžních vozech během rally. Ohrožují tak nejen sami sebe, ale i nás ostatní včetně našich rodin. To je také důvod, proč se chci aktivně zapojit v roli ambasadora do této bezpečnostní kampaně,“ vysvětluje soutěžní jezdec Vojtěch Štajf. 

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že naši kampaň Ty to zvládneš podporují lidé, kteří mají uznání veřejnosti tím, co ve svých činnostech dosáhli a stále dosahují. Vojtěch Štajf jako dlouholetý úspěšný soutěžní jezdec v rally s mnoha zkušenostmi za volantem, ale současně také otec rodiny, dokáže dobře vnímat podstatu toho, co chceme naší kampaní všem řidičům sdělit. Jeho aktivní role ambasadora nás tedy moc těší,“ řekl Lukáš Hutta, výkonný manažér Asociace Záchranný kruh, která kampaň obsahově připravuje.