HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

ČAS

Každá minuta času je jen naše. Každá vteřina. A nakonec je jen na nás, jestli s tím časem něco uděláme, nebo si ho prostě necháme vzít.

Rychlé probuzení, rychlá snídaně, rychle se vypravit na cestu a hlavně ten čas strávený na cestě co nejvíc zkrátit.


Tak nabitý program a přitom tolik času promrhaného za volantem. Každá ušetřená sekunda se počítá. Dopravní nehoda člověku změní život o 180 stupňů.

Čas je vzácná komodita, o tom není pochyb. Nedá se nahradit ten čas, který jsme ztratili něčím, co nemělo smysl. Na druhou stranu všeho s mírou. Všechno má ten svůj správný čas.

Ti co dělají výcvik pilotů, tak zjsitili, že pokud se ten pilot dostane do časového presu, tak je u něho až 11x větší pravděpodobnost, že udělá nějakou chybu.

Časový stres může působit na celou řadu chyb, které ten řidič dělá. V prvé řadě jedná zbrkle a neadekvátně může vyhodnocovat některé situace.

A samozřejmě také ten řidič více tzv. lidově sešplápne plynový pedál
A pak hrajeme prostě ruskou ruletu. První, druhé, třetí, čtvrté předjíždění a bohužel, byla tam ostrá nábojnice.

Důležitá věc je plánování ať jedu kamkoliv. Jestliže mám být někde včas, je dobré vyjet dřív a vytvořím si tam tu časovou rezervu a potom nemusím tolik spěchat. Důležitá je příprava.

Fakt je, že když pojedu nějakou známou trasu a pojedu jí podle pravidel a pak pojedu nadoraz, tak na hodině jízdy ušetřím 5-10 minut času, což je zanedbatelné.


A možná bych mohl i přemýšlet o čase, kam vyrazit. Nemůžu očekávat, že se někam dostanu, když vyrazím v pátek v odpoledních hodinách.

Vemte si třeba dopravní nehoda. Stojí se tam, čeká se na policii, pak se chodí na pojišťovny. 
To jsou celé dny co člověk stráví tím, že se snažil ušetřit několik minut času.
A to se bavíme o tom, že ta nehoda skončila jen nějakým škrábancem. Čili na jedné straně několik sekund, které ušetřím... na druhé, o co hraji.
Potom si ten člověk do nekonečna přehrává tu smyčku: Dalo se tomu nějak vyhnout? Mohl jsem to udělat jinak? Šlo o pár vteřin a já to tady teď řeším měsíce a roky.
Tohle jsou možná úvahy, které měl člověk udělat předtím.

Každá minuta času je jen naše... vlastně každá vteřina. A nakonec je jen na nás, jestli s tím časem smysluplně naložíme, nebo si ho prostě necháme vzít.

CYKLISTI

bezpečnostcyklisti

DOVOLENÁ A DLOUHÉ CESTY

dopravní nehodarychlostúnava