HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

MOTORKÁŘI

Jízda na motorce patří k určitému životnímu stylu. Ale vedle pozitiv s sebou nese i obrovská nemalá rizika.

Jet s větrem o závod autem, nebo na motorce, to je jako nebe a dudy. Protože nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu a v autě máte koně jen pod kapotou. Na motorce jste jako v jejich sedle, jen jste mnohem rychlejší. A proto každý pád mnohem víc bolí.


Je to jako v tom životě. Když se člověk dobře připravuje, všechno tohle může zvládnout. Na druhé straně i když člověk udělá veškerou přípravu, je opatrný, respektuje pravidla, tak to neznamená, že jak v životě, tak na té motorce ho nepotká nehoda.


Jednostopé vozidlo nabízí bezprostřední požitek pohybu, vítr ve tváři, okolní svět na dosah ruky. Motorka je hodně specifická a člověk by měl vždycky přemýšlet v tom smyslu, že se může objevit nečekaně cokoliv. A měl by si uvědomovat, že jeho zranitelnost je daleko vyšší. Každý náraz jde v podstatě rovnou na tělo.


Nejčastějším poraněním motorkářů jsou devastující poranění dolních končetin, to znamená amputace, nebo semiamputace dolních končetin, rozsáhlé zevní krvácení, poranění pánve a břicha.


Každý zážitek něco stojí, a aby ta cena nebyla fatální, je pořádná příprava naprosto nezbytná. K čemu je zážitek, když si z něj odnesete šrámy na celý život. Na kole, nebo na motorce totiž nikdy nejste úplným pánem svého osudu, protože se vždycky setkáváte s řidiči aut, kteří si nemusí uvědomovat vaší zranitelnost. I za jejich chybu většinou zaplatíte právě vy.


Oblečení na motocykl je základ. Móda na motorku patří ve stylu motorkářských oděvních svršků, nikoliv ve stylu běžného oblékání.


Jízda na motorce patří k určitému životnímu stylu, stejně jako jízda na skútru, kole, či koloběžce. Ale vedle pozitiv s sebou nese i obrovská nemalá rizika. Zvláště tam, kde se častěji setkávají jednostopá a dvoustopá vozidla, jako např. ve městech je zcela zásadní respekt. Respekt řidičů a jezdců k sobě navzájem. A také respekt k rychlosti a k vlastní zranitelnosti.


Protože pokud se tenhle životní styl pojme špatně, může být velmi snadno s životem neslučitelný. V opačném případě se může každá vyjížďka v jedné stopě snadno zapsat do pochmůrných statistik dopravní nehodovosti.
Zbytečně a nevratně.

JÍZDA V PROTISMĚRU

bezpečnostdopravní nehoda

POZORNOST

bezpečnostdopravní nehoda