HLEDAT
MENU
ZAVŘÍT

Poranění hrudníku

Živé organismy potřebují pro svou existenci energii – při jejím získávání a ukládání je naprosto nezbytná přítomnost kyslíku.
Patříme sice k největším výrobcům aut v Evropě, přesto často jezdíme ve vozech, které mají blíže k veteránům než moderním automobilům –průměrné stáří českých aut je více než patnáct let. Dalo by se říct – no co, dokud jezdí, tak to využijme, nepotřebujeme přece nutně hezčí, nablýskanější auto. Ale moderní vozy se od svých předchůdců neliší zdaleka jen designem.
Plíce jsou uzavřeny v hrudním koši tvořeném hrudní páteří, dvanácti páry žeber a hrudní kostí. Pravidelná činnost plic zajišťuje neustálý přísun kyslíku do organismu a vylučování oxidu uhličitého. Při nádechu dochází k roztažení hrudního koše zapojením bránice a mezižeberních svalů, při uvolnění těchto svalů se hrudní koš vrací do původní polohy vlivem pružnosti svých stěn, čímž dojde k výdechu.
V jednu chvíli se to může zdát jako dobrý nápad, nic se přece nemůže stát. Člověk pak ale takového rozhodnutí může litovat do konce života.
-

Poranění hlavy

dopravní nehodapříběhrychlostzranění

Poranění hlavy

dopravní nehodapříběhrychlostzranění